Vyjádření k regenerací V. etapy

Vážení spoluobčané,

jak jistě víte, tak započala další etapa regenerace V. Etapy. Tentokrát se jedná o F. S. Tůmy. Naprosto chápu, že to přináší komplikace, ale věřte, že se snažíme o co nejlepší možné řešení. Chtěl bych Vás touto cestou požádat o trpělivost a dodržování všech dopravních omezení.

Naprosto chápeme Vaše rozhořčení v souvislosti s regenerací V. etapy. Jsme si vědomi faktu, že nastanou komplikace s parkováním, ale upřímně, lze opravit chodníky, komunikace či parkovací stání při plném provozu? Samozřejmě, že to nejde.

Na druhé straně – všichni víme, že V. etapa má akutní nedostatek parkovacích míst a jakmile se opravuje jedna ulice, ty ostatní jsou přetížené. Stejně tak v této lokalitě nelze vymezit místo k parkování s tím, že tam budou moci parkovat vozidla z opravované ulice. A to je také důvod, proč jsme se rozhodli provádět 4. část regenerace V. etapy postupně a minimalizovat omezení. Celá dopravní situace je vždy řešena s odborem dopravy i policií.
Zajistit Vám náhradní parkování je opravdu nemožné. Věříme ve Vaši vstřícnost a pochopení. Jak nás upozornil odbor rozvoje a investic, tak kdyby byla možnost parkovat na soukromých parkovištích obchodních domů v okolí, tak už by se tam parkovalo bez ohledu na rekonstrukci ulice F. S. Tůmy.

Věříme, že pochopíte, že regenerace tohoto sídliště je nezbytná a práce se neobejdou bez nejrůznějších, byť nepříjemných omezení, ale s výsledkem budete určitě spokojení. Bezpochyby budete mít radost z pěkně opravených chodníků, kde se nebudete muset bát, že si zvrtnete kotník, ze zrekonstruovaných komunikací či parkovacích stání. Město Orlová tímto projektem maximalizuje počet legálních parkovacích míst.

Včera, tj. v pondělí 11. října byly zahájeny stavební práce v ulici F. S. Tůmy v úseku od supermarketu Billa po restauraci Atom. Opraví se tam chodníky, komunikace, veřejné osvětlení, mobiliář a parkovací stání. Stavba si vyžádá různá dopravní omezení, o kterých budeme včas a průběžně informovat. Tato první etapa by měla skončit 5. listopadu a opravovat se bude úsek od čp. 1204 do čp. 1209.

Do konce letošního roku by měly proběhnout celkem dvě etapy. O té první jsme se zmínili. Ve druhé etapě se bude rekonstruovat úsek od čp. 1209 do čp. 1213. Průběh stavby však bude záviset na počasí. Zatím předpokládáme, že by se mělo rekonstruovat od 6. listopadu do 20. prosince.

Děkujeme za pochopení

Mgr. Miroslav Chlubna
starosta Orlové