Kampaně

Na této stránce naleznete jednotlivé volební kampaně, ve kterých jsem působil a působím. Tato stránka vznikla jako volební web do Senátu Parlamentu České republiky v roce 2020.

Pokud budete mít cokoliv na srdci, můžete mne kontaktovat na mém Facebooku, Twitteru.

Děkuji za pochopení.

VIDEOSPOTY KE KAMPANI DO SENÁTU PARLAMENTU ČESKÉ REPUBLIKY 2020

VAŠE DOTAZY

na můj email mi chodí občas Vaše dotazy k volbám a tématům, které Vás zajímají. Rozhodl jsem se, že je umístím i zde, aby byly k dispozici nejen pro ty, kteří se mne dotazují, ale také i pro širokou veřejnost.

 1. Myslíte si, že by při vyšších příjmech měla být také vyšší sazba daně?
  Ano , ale musí to být rozumně nastaveno a hlavně dobře zdůvodněno a provedeno. Ještě předtím se musí prověřit výdajová část státního rozpočtu.
 2. Budete hlasovat pro zákaz veřejného vystupování a rozmnožování zvířat v cirkusech?
  Ne, jsem pro to, aby za určitých podmínek (např. při výcviku) nedocházelo k jejich týrání. Jedině za takových podmínek by mohla v cirkusech zvířata vystupovat. Jsem pro zpřísnění trestů za týrání zvířat i za tzv. množírny. I v ZOO se zvířata cvičí a učí některé pohyby. Zakážeme to i tam?
 3. Měly by mít registrované homosexuální páry možnost adopce dětí?
  Zde mám morální problém, ale v konečném důsledku, bych asi hlasoval pro. Je pořád lepší, aby dítě vyrůstalo v péči milujících rodičů, než v ústavech.
 4. Podpoříte vládní novelu zákona 246/1992 sb. na ochranu zvířat proti týrání, která zavádí pro cirkusy povinné licence, nebo podpoříte pozměněnou sněmovní verzi, která vybrané druhy zvířat (např. šelmy) zakazuje?
  Abych byl upřímný, mám v tuto chvíli k této problematice jen velmi málo informací k tomu, abych se mohl rozhodnout. Ale vždy jsem měl zvířata v cirkusech rád a pokud tam bude zaručena ochrana zvířat, tak jsem pro to, aby zvířata v cirkusech zůstala.

5. Budete hlasovat pro jakékoliv změny ústavy? Jde nám především o jakékoliv návrhy na nouzové stavy (bezpečnostní zákon) a podobné normy.
Pro jakékoliv změny ústavy určitě hlasovat nebudu. Veškeré změny musí být dobře promyšleny a zdůvodněny. Co se týče nouzového stavu, tam jsem spíše proti překotným změnám přijímaným ve spěchu.

6. Budete hlasovat pro zákony zvyšující zdravotní represi, tj. povinnosti na občany z titulu „ochrany zdraví“.
Vše bude záležet na znění daného zákona. Myslím si, že na většinu věcí je v současné legislativě pamatováno a není nutné přijímat urychlené změny. Pokud jde o povinné očkování či povinné užívání různých trasovacích aplikací, jsem v této otázce zásadně proti. Tyto záležitosti by měly zůstat výhradně na svobodném rozhodnutí každého z nás.