Úvodní slovo ke kandidatuře na senátora

Společně za Karvinsko do Senátu!

vážení občané obcí Albrechtice, Dětmarovice, Doubrava, Horní Suchá, Petrovice u Karviné, Stonava a Těrlicko, vážení občané města Orlová a statutárního města Karviná.

V letošním roce nás čekají senátní volby a jste to vy, kteří budete vybírat nového senátora na dalších šest let. Jedním z kandidátů budu i já.

Dostal jsem nabídku od politického hnutí NEZÁVISLÍ a po pečlivém zvážení ji přijal.

Kandiduji, protože si myslím, že pro náš region je možné udělat víc, než se děje dosud. Mám velkou výhodu, že nejsem v žádné velké straně a mohu jednat podle svého úsudku a nikdo mi nemůže říkat, o čem mohu nebo nemohu mluvit. Další mou výhodou je zkušenost z komunální politiky, ať již jako opoziční, nebo koaliční politik.

V současné době jsem starostou města Orlová, což je další má výhoda. Vím, co nás na Karvinsku trápí. Pokud bych byl úspěšný v senátních volbách, budu vykonávat obě funkce souběžně.

Jedním z témat, které chci otevřít, je pomoc našemu těžce zkoušenému regionu, našemu Karvinsku. V každé vyspělé společnosti je samozřejmá a běžná solidarita se znevýhodněnými. Proč se tato solidarita neprojevuje vůči Karvinsku, nejpostiženějšímu regionu v Česku?

Také se chci zaměřit na zlepšení situace s nepřizpůsobivými spoluobčany. I v této otázce potřebujeme pomoc státu.

Nejsou to jen tato témata, která je nutné řešit,a já nabízím svou pomoc.

Bude záležet i na Vás, zda budu mít možnost to dokázat. Jednoduše to vše lze říci takto:
Nebojím se a jdu prosazovat a hájit zájmy Karvinska.“

Mgr. Miroslav Chlubna
starosta Města Orlová
#OrlovaNaFURT!