Kdo jsem

Dovolte mi, abych se Vám zde představil,

jmenuji se Miroslav Chlubna a jsem jedním z členů politického hnutí NEZ Orlová.

Mgr. Miroslav Chlubna

K tomuto hnutí jsem se dostal díky svému koníčku, kdy jsem se ve funkci vedoucího Pionýrské skupiny setkával s lidmi, časem mi byla nabídnuta spolupráce ve spolkové komisi města Orlová. V této komisi jsem pracoval s malým přerušením asi dvacet let.  Pomáhal jsem také v komisi pro děti a mládež, kdy prvních sedm let jsem byl hlavní pořadatel celoměstského Dne dětí.

Dlouhé roky jsem byl vedoucí Pionýrské skupiny „DEVÍTKA“ Orlová. S kolegy jsme pořádali akce pro děti a mládež.  Byly to tábory, výjezdy, expedice, turnaje. Členem Pionýra jsem i dnes a každý rok se snažím uspořádat alespoň příměstský tábor.

I když svůj koníček mám rád, na prvním místě je má rodina. Někdy to sice vypadá jinak, ale vždy se snažím, aby ve výsledku nebyli poškozeni mou zálibou. Mám dvě děti a přítelkyni.

Svou pracovní kariéru jsem začal na svém učilišti, které nás na několik měsíců zaměstnalo. Bylo to učiliště Dolu J. Fučík v Havířově. Posléze mě na dobu určitou zaměstnal samotný důl J. Fučík, kde jsem z počátku přebíral uhlí na páse a až po roce šel na pozici elektromontéra, na kterou jsem se vyučil.

Smlouvu jsem nedodržel, neboť mě povolali na vojnu. Vojančil jsem v Kozlově na Libavé.

Po návratu z vojny jsem byl chvilku nezaměstnaný,  pak si našel místo na Dole Doubrava ve firmě Medil. Zde jsem pracoval deset let.  I když zhruba v polovině nás převzalo Bastro. V roce 2004 jsem se  úspěšně zúčastnil  výběrového řízení na správce budovy Orlovského gymnázia a  necelých šest let tuto práci vykonával. Při tomto zaměstnání jsem vystudoval Ostravskou univerzitu.

V  roce 2010 jsem opět změnil pracovní místo, získal jsem pozici pedagoga v oboru, který jsem vystudoval na Ostravské univerzitě,  a začal učit na Střední průmyslové škole Karviná.

Od roku 2010 jsem také zastupitel města Orlové, vždy za politické hnutí NEZÁVISLÍ.  Byli jsme v koalici i v opozici.

Volby v roce 2018 mi změnily život nejrazantněji. Naše hnutí v koalici se Změnou pro lidi, získalo šest mandátů v zastupitelstvu města. Následně se nám povedlo poskládat povolební koalici a já byl zvolen novým starostou města Orlová.

Politicky jsem angažovaný občan, který se účastní všech voleb. Myslím si, že každý občan si nemá nechat ujít možnost rozhodnout, kdo jej bude zastupovat, a to ať se jedná o jakýkoliv úřad.

Oblasti politiky, které mě nejvíc zajímají, jsou: „ Děti a mládež, školství, sport a v neposlední řadě životní prostředí“. Lidé, kteří mě znají, vědí, že se nevyhýbám žádným problémům. A také, že mnohým jsem již jejich problémy pomohl řešit.

Mé životní motto je: „Nejde malé děcko a houpací kůň“.  

Mgr. Miroslav Chlubna
#vidimetosrdcem, #OrlovaNaFURT!